Orzeźwiający napój z marihuaną… zamiast piwa?

News

Okazuje się, że niektórzy przedsiębiorcy myślą o tym, by na rynek wprowadzić legalne napoje z marihuaną. Lato się skończyło, ale coś orzeźwiającego zawsze się przyda. Już w 2007 roku na naszych sklepowych półkach pojawił się napój, w którym było THC. Okazuje się, że napojem zainteresowała się policja a producent twierdził, że dostał możliwość dystrybucji w UE, dlatego wprowadził go również w naszym kraju bez innych pozwoleń. Ilości THC były tam minimalne, dużo mniejsze niż w roślinach uprawianych przemysłowo. Obecnie napój nadal można kupić w sieci, ale zainteresowanie jest raczej minimalne. Cały czas jednak jest zainteresowanie tym jak może wyglądać wpływ takiego napoju na nasz organizm.

Rynek zbyty w innych krajach jest bardzo duży. W USA mamy już takie napoje z dodatkiem THC i sprzedają się one całkiem dobrze. Produkt został tak przygotowany, że ma się na rynku wyróżniać, dlatego producent postarał się o wprowadzenie go do sprzedaży w takiej formie, że butelki przybierają zróżnicowaną kolorystykę, która widoczna jest na sklepowych półkach już z daleka. Tym samym taki napój od razu budzi duże zainteresowanie i świetnie się sprzedaje. Dodatkowo mamy do wyboru kilka smaków tego napoju. Trzeba jednak zauważyć, że cena napoju to około 40 złotych za butelkę licząc w złotówkach to jest już dość wysoką stawką.

Podobne działania podjęła jedna z firm z Waszyngtonu, która również wykorzystując luki prawne wprowadziła do sprzedaży napój Legal, który zawiera THC. Dawka jest na tyle duża, że od razu po spożyciu można się wyluzować i tym samym produkt staje się naprawdę interesujący. Nie ma całkowitego odlotu, ale przyjemny stan szybko się pojawia. Nie ma się co łudzić jednak, że takie napoje szybko pojawią się również w naszym kraju. Władze są tutaj raczej nieugięte i prawdopodobnie nie mamy co liczyć na zmiany prawa korzystne dla zwolenników marihuany. Napoje z THC w naszym kraju nie zawitają za szybko, ale liczyć można na inne napoje z konopiami, bez THC, które w sklepach z ekologiczną żywnością już da się znaleźć.