Medyczna Marihuana a tarczyca – komu może pomóc?

News

THC to kluczowy składnik marihuany, który odkryty był już 50 lat temu. Ale do tej pory tak naprawdę nie wiemy jaki ma wpływ na układ hormonalny człowieka. Coraz więcej różnych związków może decydować o tym jak będzie dało się marihuaną wykorzystywać. Wpływ marihuany na układ hormonalny Wykorzystywanie marihuany prowadzić może do zahamowania wydzielania niektórych hormonów przez przysadkę. To ona będzie odpowiadała za cały układ hormonalny człowieka. Takie zahamowanie może działać na większość hormonów a to sprawi, że układ hormonalny jaki mamy zacznie nieco zmieniać swoje funkcjonowanie.

Takie efekt jest tymczasowy dlatego nie będzie trzeba się go szczególnie obawiać. W przypadku tarczycy nie będzie tutaj długotrwałego odczuwania takich zmian. Nie ma jednak na tą chwilę dokładnych badań co do działania marihuany na tarczycę. Ale jak się okazuje jest już wiele osób, które uważają, że stosowanie konopi działa pozytywnie w przypadku, gdy występują problemy z tarczycą. Marihuana w nadczynności tarczycy ma mieć działanie zmierzające do mniejszego uczucia niepokoju, kłopotów ze snem czy nadwrażliwością oraz standem lękowym. Przy nadczynności można stosować dwie odmiany konopi indica oraz sativa. Stosowanie może mieć charakter mieszania dwóch środków. Można też w dzień stosować sativę a w nocy na uspokojenie indicę. W przypadku niedoczynności tarczycy można mówić o chorobie, która jest dość niebezpieczna.

Okazuje się, że właśnie marihuana a dokładnie kannabidiol to składnik, który może w przypadku tego rodzaju problemów działać pozytywnie. Dzięki niemu będzie się dało leczyć objawy związane z niedoczynnością, a to będzie poprzedzało działanie u źródła choroby. Kannabidiol tłumi stany zapalne w gruczole. Dzięki marihuanie będzie można radzić sobie z bólem głowy, stawów oraz mięśni występującym przy niedoczynności. Lekarze prowadzący w tym zakresie badania określają, że w przypadku choroby Hashimoto olej, w którym znajduje się dużo CBD może charakteryzować się wyjątkową skutecznością. Nie da się pokonać wszystkich problemów z tarczycą wyłącznie marihuaną, ale odczuwanie przykrych dolegliwości bardzo możliwe, że uda się zmniejszyć.