Willie Nelson's Weed Company pozyskuje 12 milionów dolarów

News

Firma macierzysta Willie's Reserve ogłosiła dziś, że pozyskała 12 milionów dolarów w ramach transakcji obligacji zamiennych, której liderem jest Tuatara Capital.

Gwiazda country Willie Nelson zebrał ponad 12 milionów dolarów na swoją markę marihuany. Finansowanie pomoże marce rozszerzyć działalność na inne stany i zwiększy całkowite finansowanie firmy do 29,5 miliona dolarów. Ponadto, GCH Inc. planuje rozszerzyć Willie's Reserve na Kalifornię do ostatniego kwartału roku. Obecnie marka jest sprzedawana w Kolorado, Waszyngtonie, Nevadzie i Oregonie.

"Jesteśmy po właściwej stronie historii", powiedział Nelson w oświadczeniu ogłaszającym nowiny.

Ekspansja celebrytów

Dla firm zajmujących się marihuaną w Stanach Zjednoczonych, ekspansja do innych stanów stanowi wyzwanie. Każdy stan ma swoje własne zasady i przepisy, co utrudnia budowanie ogólnokrajowej marki. Na poziomie federalnym marihuana jest nadal nielegalna.

Jednak budowanie marki przez celebrytów stało się bardzo popularne. Muzycy country Melissa Etheridge i Band of Heathens wkroczyli na rynek marihuany z winem i szczepami marihuany. Ponadto, artyści hip-hopowi Snoop Dogg, Ghostface Killah i Wiz Khalifa mają swoje własne marki lub produkty z konopi. W międzyczasie, osobowości telewizyjne, Whoopi Goldberg i Montel Williams, również zaznaczyły swoją obecność w branży.

Willie Nelson na czele

Jeśli chodzi o ekspansję w wielu stanach, firmy z branży marihuany zazwyczaj muszą współpracować z istniejącymi firmami, które posiadają licencje stanowe. Willie's Reserve zastosował nowy sposób. Firma ma partnerów dystrybucyjnych w Nevadzie i Oregonie. Posiada jednak również własne podmioty dystrybucyjne w Waszyngtonie i Kolorado.

Ponadto, firma zwraca uwagę na to, skąd pochodzi marihuana. Nelson ma nadzieję, że uda mu się wesprzeć mniejszych farmerów, na których polegał przed legalizacją. W międzyczasie, wydaje się, że zamierza pozostawić szczegóły profesjonalistom:

"Dlaczego miałbym uprawiać, jeśli ten czy tamten facet już to ma?", powiedział magazynowi New York przed uruchomieniem Willie's Reserve w 2015 roku.

"Nie stałem się ekspertem w tej dziedzinie... Patrzę na to w ten sposób: Albo jestem na haju, albo nie".

0 0 głosowanie Artykuł Ocena