Czy marihuana może wyleczyć z alkoholizmu?

News

Mówi się, że w statystykach, gdy chodzi o spożycie alkoholu nie jesteśmy na szczycie, ale musimy powiedzieć, że problem alkoholizmu dotyczy naszych rodaków. W związku z tym warto się zastanowić nad tym jak taki problem można pokonać. Chodzi o to, by nie nadużywać alkoholu, który niszczy nasz organizm. Nie ma leków na alkoholizm. Najskuteczniejszym rozwiązaniem zawsze jest tutaj terapia, która będzie zmierzać do zmiany nastawienia psychicznego. Cały czas szuka się rozwiązań, które pozwolą na to, by skuteczniej radzić sobie z tym problemem. Stosuje się wszywki, które jednak są krytykowane przez niektóre środowiska.

Po spożyciu alkoholu taka wszywka działa w ten sposób, że pojawia się bardzo silne zatrucie, które może stać się nawet niebezpieczne dla życia. Niektórzy myślą także nad stosowaniem marihuany medycznej, by radzić sobie z alkoholizmem. Takie leczenie pierwszy raz zostało wykorzystanie w latach 70 tych. Palenie marihuany razem z wszywką okazało się skuteczne i doprowadziło do wyleczenia z alkoholizmu kobiety, która po około dwóch latach mogła sobie całkowicie poradzić ze zniszczeniem organizmu jaki wynikał ze spożycia alkoholu. Przez kolejne 30 lat do roku 2001 udało się w sumie przeprowadzić 104 udane terapie i w ten sposób wyleczyć wiele osób ze spożywania alkoholu w nadmiernej ilości. Ocenia się więc, że marihuana razem z innymi środkami może się okazać skutecznym rozwiązaniem w leczeniu alkoholizmu.

Poza tym jest to środek, który będzie generował mniejsze niebezpieczeństwo uzależnienia niż w przypadku innych leków, które stosuje się na alkoholizm. Ze względów ekonomicznych marihuana także może stać się lepszym rozwiązaniem. Według prowadzonych badań okazuje się, że legalizacja marihuany prowadzi zazwyczaj do tego, że spożywa się mniej alkoholu. Takie wyniki pojawiają się w przypadku Stanów, w których dopuszczalne jest stosowanie marihuany dla celów relaksacyjnych. Tam spożycie alkoholu się zmniejszyło. Możliwe więc, że również w Polsce dałoby się doprowadzić do mniejszego spożycia alkoholu właśnie dzięki wprowadzeniu prawa do palenia marihuany.