Potencjalne zanieczyszczenia w marihuanie medycznej – czy jest się czego bać?

News

Okazuje się, że w marihuanie medycznej jak pokazują badania zanieczyszczenia są dużo mniejsze niż w tej, która sprzedawana jest w zwykłych sklepach do palenia rekreacyjnego, w tych krajach gdzie konopia jest dopuszczona do użytkowania. Bakterie, które znajdują się w takiej marihuanie nie są niczym innym niż takie bakterie, które spotkamy praktycznie we wszystkich elementach naszego życia, dlatego nie ma w tym nic zaskakującego. Trzeba jednak zauważyć, że dla ludzi, którzy mają uszkodzony układ odpornościowy to co dla zdrowych nie jest szkodliwe może się okazać dla nich niebezpieczne. Dlatego właśnie podatność na infekcje i bakterie jest większa również na te, które będą się znajdować w zanieczyszczonej marihuanie.

Szczególnie te osoby, które używają marihuany medycznie w dużej mierze mają kłopoty z układem immunologicznym. W związku z tym dla takich osób będzie szczególnie ważne, by marihuana, którą otrzymają była wolna od zanieczyszczeń. Niektórzy uważają, że proces spalania będzie doprowadzał do niszczenia tych szkodliwych składników. W rzeczywistości jednak nie wszystkie elementy zostaną usunięte, a często w trakcie palenia będzie się od razu przyjmować je do płuc. Rośliny, jeśli będą uprawiane na zanieczyszczonych glebach to musimy się liczyć z tym, że także będą mocno zanieczyszczone i tym samym stosowanie takiej konopi okazać się może nawet śmiertelnym zagrożeniem. Często w takich przypadkach konopie zanieczyszczone są metalami ciężkimi czy pesetycydami.

Marihuana jest coraz bardziej ceniona jako element, który pozytywnie działa na nasze zdrowie. W związku z tym dostęp do takiej marihuany jest coraz większy. Jednak trzeba pamiętać o tym, że trzeba pobierać ją z pewnego źródła. Kontrola nad sprzedawanym ziołem jest niezwykle istotna, ponieważ produkty powinny zawierać odpowiednią ilość kannabinoidów oraz THC. Muszą być kontrolowane pod kątem czystości. Trzeba dbać o odpowiednie regulacje prawne, które będą gwarantowały należytą kontrolę nad tym rynkiem, ponieważ dzięki temu będzie można liczyć na to, że ta marihuana, którą otrzymamy będzie bezpieczna.