Aktywistka ds. trawki Jodie Emery "zrozpaczona" po zamknięciu konta przez Royal Bank

News

Jodie Emery, działaczka na rzecz trawki z Vancouver, jest zrozpaczona. Royal Bank zamknął jej konto i zatrzymał aktywność na karcie kredytowej.

Jodie Emery, aktywistka walcząca z marihuaną, jest w trudnej sytuacji z powodu Royal Bank. Uważa ona, że bank robi to z powodu jej karalności za marihuanę.

"Miałam to konto bankowe, odkąd byłam małym dzieckiem z moimi pieniędzmi na opiekę nad dziećmi," powiedziała CBC News. "Płaciłam podatki. Jestem świetnym klientem. Nie mam zbyt wielu długów".

"Byłem przygnębiony, aby dowiedzieć się, że nie mam zdolności bankowych prawdopodobnie dlatego, że jestem teraz skazańcem," powiedziała. "Wiele rzeczy może stanąć na przeszkodzie, gdy już ma się rekord".

Aresztowania Jodie Emery i Marca Emery'ego

Jodie Emery, działaczka na rzecz trawki z Vancouver, mówi, że była "zaniepokojona", kiedy Royal Bank nagle powiadomił ją, że zamykają jej konto i zatrzymują jej karty kredytowe. via CBC

W grudniu, książę trawki, Marc Emery, i Jodie Emery przyznali się do winy w związku z licznymi zarzutami dotyczącymi marihuany w sądzie w Toronto. Obaj właściciele Cannabis Culture zostali ukarani grzywną w wysokości 195.000 dolarów. Ale Jodi stoi teraz w obliczu ogromnego strachu. Nie jest w stanie zapłacić swoich rachunków z powodu zamknięcia jej kont.

Emery powiedziała, że potrzebuje swojego konta, aby zapłacić karę, a także swój czynsz i rachunki.

"Podobnie jak wielu innych Kanadyjczyków, którzy mają jakikolwiek związek z konopiami indyjskimi lub przeszłość kryminalną, odmawia się im kont bankowych" - powiedziała.

"Są dyskryminowani z powodu piętna, które nie odnosi się do żadnego rodzaju niebezpiecznego lub zagrażającego zachowania. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć jakąś unię kredytową lub inny bank, który mnie przyjmie".

Zamknięcie konta za skazanie mało prawdopodobne

Wow.

Korzystam z usług banku @RBC_Canada od kiedy byłem małym dzieckiem i uczyłem się jak wpłacać pieniądze na opiekę nad dzieckiem... Mam doskonałą historię bankową, płacę wszystkie podatki, mam niskie zadłużenie - ale dzisiaj otrzymałem ten list.

Zamykający moje konto. Ponieważ jestem "skazańcem", bez wątpienia. ???? pic.twitter.com/ogXmaZm7sP

- Jodie Emery (@JodieEmery) 4 lutego 2018 r.

Jednak adwokat procesowy z Toronto Lenny Hochberg błaga, aby było inaczej. Powiedział on, że miał do czynienia z wieloma klientami, którzy mieli zamknięte konta bankowe. Ponadto nie wierzy, że bank zamknąłby konto za skazanie.

"Myślę, że musi być coś więcej do tego. Może jakiś rodzaj podejrzanej działalności," powiedział CBC Toronto. "Może [robią] ocenę ryzyka i czują, że mogą stać się za coś odpowiedzialni".

Hochberg dodał, że banki czasami otrzymują informacje z Financial Transactions and Reports Analysis Centre of Canada (FINTRAC). Jest to rządowa jednostka wywiadu finansowego. Ostrzega ona banki o nielegalnych działaniach, takich jak pranie brudnych pieniędzy. Powiedział, że "ludzie nadal są na łasce swoich banków".

"Jeśli bank chce zamknąć twoje konto z jakiegokolwiek powodu, są w stanie to zrobić. Pytanie, jak przypuszczam, dla większości ludzi brzmi: 'Dlaczego zamknęli moje konto?'" powiedział Hochberg.

Jeśli Twoje konto zostanie zamknięte, możesz dowiedzieć się dlaczego poprzez proces reklamacji. Jednak Hochberg dodał, że możesz nie poznać odpowiedzi, ponieważ informacje mogą być zredagowane.

"Kiedy otrzymują te informacje z FINTRAC, nie mogą dostarczyć tych informacji osobie, ponieważ będzie to wskazówka dla nich o jakimś rodzaju dochodzenia. Lub ewentualnie o toczących się zarzutach".

Konta zamknięte w proteście

Przez ponad 20 lat Lenny Hochberg reprezentował osoby oskarżone o przestępstwa narkotykowe. Via About.Me

Emery powiedziała, że otrzymała wiele wsparcia od momentu ujawnienia się ze swoją historią na Twitterze.

"Wielu Kanadyjczyków powiedziało mi, że oficjalnie zamknęli swoje konta w Royal Bank i grożą, że zrobią to w proteście z tego powodu" - powiedziała Emery.

Royal Bank nie chce komentować tej konkretnej sprawy, ale powiedział CBC Toronto w e-mailu, że obecnie nie świadczy usług bankowych firmom zaangażowanym w produkcję i dystrybucję marihuany. Ponadto, firma zdaje sobie sprawę, że krajobraz legislacyjny jest i jest w trakcie przeglądu swojej polityki.

Emery powiedziała, że otrzymała telefon zwrotny od swojego lokalnego przedstawiciela bankowego, który, jak powiedziała, jest chętny do pomocy. Emery ma nadzieję, że doprowadzi to do zmian.

"Miejmy nadzieję, że możemy naciskać na banki, aby przestały dyskryminować ludzi za marihuanę, zwłaszcza gdy staje się ona [coraz] legalna w tym roku. Jest dużo pieniędzy w innych biznesach związanych z konopiami indyjskimi, które są akceptowane przez banki" - powiedziała.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena