EDYTORIAL: Puff and Paint - Nowy trend w marihuanie i zdrowiu psychicznym

News

Co to jest Puff and Paint?

Pomysł wydaje się oczywisty. Jednak korzyści płynące z połączenia leczniczej marihuany z kreatywnością są często pomijane. Marihuana pomaga osobom cierpiącym na różne dolegliwości fizyczne i psychiczne. Połączenie tych korzyści zdrowotnych z czynnością redukującą stres, taką jak malowanie, tworzy produktywne ujście. Chodzi o to, aby dać sobie możliwość oderwania się od chaosu własnych myśli i skupienia uwagi na kreatywnym projekcie. Celem nie jest stworzenie obrazu identycznego z tym, który namalował artysta uczący, ale pozwolenie sobie na oderwanie się i wyrażenie siebie w sposób kreatywny.

Malarstwo i zdrowie psychiczne

Malarstwo było ratującym życie ujściem w mojej własnej podróży ze zdrowiem psychicznym. We wczesnych latach nastoletnich zdiagnozowano u mnie uogólnione zaburzenie lękowe. Nasilenie mojej choroby było jak kolejka górska, w której skręty, zakręty i upadki były dyktowane przez wydarzenia rozgrywające się w moim codziennym życiu. We wczesnych latach 20-tych, mój lęk osiągnął szczyt, którego jeszcze nie doświadczyłem. Nie byłam świadoma, jakie środki są dostępne poza tradycyjnymi lekami. Wiedziałam, że chcę włączyć do mojej codziennej rutyny jakąś praktykę, która pomoże mi zredukować wysoki poziom lęku. Podczas tego trudnego okresu w moim życiu, zacząłem znowu malować. Malarstwo było moją pasją z dzieciństwa, do której niestety zniechęcono mnie w młodym wieku. Nie wiedziałam, że sztuka nie tylko stanie się dla mnie kwitnącą karierą, ale również pomoże mi w znacznym stopniu poprawić moje umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Puff and Paint Class w Bong Mansion

Łączenie marihuany z kreatywnym wyjściem

Kiedy po raz pierwszy zacząłem prowadzić nocne zajęcia z malarstwa, marihuana nie wchodziła w grę. Prowadziłem te zajęcia w pubach i nie zajęło mi dużo czasu, aby zauważyć pewien wzorzec zachowania uczestników. Wielu z nich było sfrustrowanych sobą i przenosiło ten gniew na artystę prowadzącego lub innych uczestników zajęć. Tworzyło to wrogie środowisko, które czasami obezwładniało atmosferę zajęć, uniemożliwiając osiągnięcie celu, jakim jest twórcze ujście. Używanie marihuany w moim procesie twórczym zawsze zachęcało mnie do zrobienia kroku w tył, bycia miłym dla siebie i ćwiczenia cierpliwości. Zauważyłam podobne rezultaty u innych. Ci, którzy denerwowali się przed zajęciami, byli w stanie się zrelaksować, odpuścić i cieszyć się doświadczeniem. Redukujące stres działanie marihuany w połączeniu z malowaniem tworzy przyjemne i relaksujące środowisko.

Puff and Paint na YouTube

Jeśli masz ograniczony budżet lub nie możesz znaleźć czasu na zajęcia Puff and Paint, nie musisz się martwić! Udostępniam tutoriale Puff and Paint online, które są łatwo dostępne przez Youtube!

Poświęć trochę czasu dla siebie, zapal, zrelaksuj się i podążaj za mną jak tworzymy obraz razem.

Połącz się ze mną:

Instagram: happylittletreez.art
YouTube: HappyLittleTreez Art
Patreon: HappyLittleTreez

0 0 głosowanie Artykuł Ocena