The Dark Web...AKA Nielegalny Amazon

News

Być może słyszałeś, jak niektórzy ludzie pytają: "Co to jest ciemna sieć?" lub, być może, "Czy mogę kupić narkotyki z ciemnej sieci?".

Krótka odpowiedź brzmi: "Tak!"

...i wiele innych nielegalnych przedmiotów.

Ciemna sieć jest w zasadzie superhighway informacji dla wszystkich nielegalnych treści, które istnieją na darknets. Tak więc, jeśli potrzebujesz kupić narkotyki (czego nie zalecamy), możesz połączyć się z witryną czarnego rynku.

Możesz zamówić to, co chce osoba, z którą dopasowałeś się na Tinderze, ale jeśli prosi o zioło, czy zamawianie online nielegalnie jest warte tych wszystkich sketchnotek?

Pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał pobrać, jest przeglądarka, która pozwala na włączenie anonimowych sieci komunikacyjnych (np. Tor, I2P lub OpenVPN), aby pozostać w ukryciu przed użytkownikami, ale przede wszystkim przed organami ścigania. Mimo to nigdy nie wiadomo, od kogo się kupuje, a nawet w jakim kraju jest zapakowany.

Śledczy z hiszpańskiej policji schwytali ostatnio spoconego, starszego mężczyznę, którego opisano jako "głównego dilera marihuany w ciemnej sieci". Organy ścigania zatrzymały skazanego w Maladze pod zarzutem korzystania z oprogramowania komputerowego, którego celem jest utrzymanie jego lokalizacji w tajemnicy.

Podczas operacji funkcjonariusze przejęli:

 • 2 kg marihuany przygotowanej do dystrybucji
 • dwa komputery
 • jeden telefon
 • koperty i materiały do pakowania
 • jedną pakowarkę próżniową do cięcia i ważenia narzędzi

Rozważanie zakupu narkotyków w Dark net powinno być ciężką przeprawą, ale nielegalny handel narkotykami online powinien być jeszcze cięższą przeprawą... pomimo atrakcyjnego zarobku, jaki może zapewnić, swobody pracy w domu, czy braku wymaganych ograniczeń wiekowych.

Gdzie indziej w Europie...

W 2015 r. niemieccy funkcjonariusze dokonali nalotu na 38 domów i aresztowali siedem osób w całym kraju w związku z podejrzeniem ich powiązań z operacją narkotykową w sieci Dark Web. Nalot rozpoczął się od aresztowania 20-letniego mężczyzny, który kierował operacją. Niemiecka policja poinformowała również o odnalezieniu 51-letniego Bułgara, który działał jako kurier grupy od dostawcy w Holandii.

Władze skonfiskowały:

 • Kokainę
 • Ecstasy
 • LSD
 • Hash
 • Metamfetaminy
 • Marihuana

Łączna wartość wyniosła ponad 700 funtów nielegalnych narkotyków.

Ciemna sieć pozostaje przerażająca jak cholera. Jej wyszukiwarka jest jak niechciane dziecko Google, pozwalając dealerom narkotyków połączyć się i otwierając okno możliwości dla większej ilości nielegalnych działań, w tym pornografii dziecięcej, kradzieży informacji z kart kredytowych, zakupu broni i innych złych rzeczy.

Jednakże, jeśli chcesz wznieść się ponad zło i powstrzymać przestępczość, możesz w końcu być w stanie. Jeden z raportów CBC odzwierciedlający zapotrzebowanie na pracę w przyszłości, sugeruje, że detektywi dark web mogą być następną falą narców.

Zatrudnieni cyfrowi detektywi mogliby pomagać policji, przeszukując podbrzusze ciemnej sieci w poszukiwaniu nielegalnych działań.

Biorąc pod uwagę ostatnie znaczenie bezpieczeństwa danych, mogłoby to również przyczynić się do powstania nowych miejsc pracy, takich jak ochroniarze danych osobowych.

Ogólnie rzecz biorąc, dark web lub deep web to bardzo poważne miejsce. Jeśli rozważasz korzystanie z niej, najlepiej jest przeprowadzić badania i w pełni przygotować się na to, co kryje się na obrzeżach Internetu - i być może mieć kumpla lub dwóch, którzy będą służyć jako alibi.

...wiesz... na wszelki wypadek.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena